Südalinna elav kultuurikeskus

Ajalooliste hoonete ja modernse arhitektuuri paeluvas segus asuv Rotermanni kvartal on tõusnud üheks linna kultuurielu tuiksooneks, pakkudes külastajatele ainulaadset võimalust sukelduda kunsti ja ajaloo sügavustesse. Selle labürindilaadsetel tänavatel peituvad galeriid ja muuseumid avavad uksed erinevatele maailmadele, alates klassikalisest kunstist ja lõpetades moodsa kultuuri elamusega.

Gallery Cafe

Gallery Cafe on justkui sild kunsti ja gastronoomia maailmade vahel. See on koht, kus hommikusöögi rahulikkus, lõunasöögi elavus ja õhtuse arutelu sügavus kohtuvad moodsa kunsti vahelduvate ekspositsioonidega. Just tänu viimastele elustuvad Gallery Cafe seinad igal hooajal taas, pakkudes külastajatele alati uusi visuaalseid elamusi, samas kui maitsvad road rõõmustavad maitsemeeli.

Vii mind sinna

PoCo

Stalkeri käigus asuv PoCo galerii on elav kaasaegse kunsti oaas, millest leiab üle 340 teose, 1950. aastatest tänapäevani. See on koht, kus popkunsti suurkujud nagu Andy Warhol, Banksy, Jeff Koons, Keith Haring, Jean-Michel Basquiat, Yayoi Kusama ja Helmut Newton pakuvad külastajatele haruldast võimalust sukelduda nende ikooniliste teoste maailma. PoCo ei piirdu ainult klassikute eksponeerimisega, vaid on pidevas muutumises, esitledes uusi töid ja kunstisuundi, mis hoiavad popkunsti alati värske ja relevantse

Vii mind sinna

Palmigalerii

Avalik Palmigalerii on kujunenud erakordseks kohaks Rotermanni kvartali südames, kus Viimsi Talveaiast päästetud taimede lopsakus kohtub kunstiliste fotolavastuste ja mitmekesiste näitustega, luues nii unikaalse sümbioosi loodusest ja kunstist. Palmigalerii pakub külastajatele mitte ainult võimalust imetleda kunsti ja rohelust, vaid ka leida mugav hetk iseendale ning kogeda keset linnamelu tükikest rahu.

Vii mind sinna

Eesti Arhitektuurimuuseum

Eesti Arhitektuurimuuseum, mis võttis enda südameasjaks Eesti arhitektuuri ajaloo ja arengu dokumenteerimise, säilitamise ning teadvustamise alates selle asutamisest 1991. aastal, on tänaseks kasvanud asendamatuks kultuuripärandi hoidjaks. Muuseumi koduks on ajalooline Rotermanni soolaladu, üle saja aasta vana arhitektuuripärl. Muuseumi püsivalt eksponeeritud maketikogu annab külastajatele ainulaadse võimaluse heita pilk Eesti 20. sajandi arhitektuuri olulisematele hetkedele, ühendades mineviku ja tänapäeva ühtseks tervikuks.

Vii mind sinna

Peaväljak ja skulptuuriring

Rotermanni peaväljak on unikaalne kohtumispaik, kus toimub aasta läbi erinevaid vabaõhuüritusi, näitusi ja kultuurisündmusi, mis toovad kokku nii kohalikke kui ka linna külalisi. Eriti märkimisväärne on traditsiooniline Hiina Uusaasta tähistamine, mille raames jõuab kvartalisse Eesti skulptorite valmistatud loomaskulptuur, sümboliseerimaks uut algavat etappi. Ent kvartal pakub enamatki – just peaväljaku ääres, sadamale viival tänaval, leiab Elo Liivi püsiekspositsiooni, mis esitleb Hiina astroloogia 12 loomamärki omanäolisel viisil, kujutades neid ainult peadena. See on kindlasti külastamist väärt, et avastada oma astroloogiline loom täiesti uues valguses.

Vii mind sinna