Baarist baari, vastutustundlikult muidugi

Rotermanni kvartal ei paku ainult suurepäraseid toidu- ja ostlemiselamusi, vaid on tuntud ka oma moodsate ja lõõgastavate kokteilibaaride poolest, kus mõnusa sumina saatel aega veeta.

Allpool võtamegi vaatluse alla südalinna parimad kohad, kus nautida loomingulisi jooke ja unikaalseid maitseelamusi ning kus keegi ei vaata viltu, kui tellid oma kokteililemmiku … enne kella viit.  

Stalker

Ajamajas asuva Stalkeri kokteilimenüüst leiab endale midagi igaüks – esindatud on nii ajatud klassikuid Negronist Caipirinhani kui ka Stalkeri kelmikanimelised majakokteilid Sugar Daddy ja Shy Martini. Stalkeris sisse seatud pika baarileti taga serveeritakse ka 16 (!) erinevast õllekraanist õlut ning ei puudu ka toidumenüü, mis täis nii kala- kui ka liharoogasid, samuti laia valikut taimetoitu.

Vii mind sinna

Siesta Tapas Bar

Siesta on pisike, hubane ja tõelisi hispaania võnkeid pakkuv söögi- ning joogikoht, mille menüü aukohal on loomulikult traditsiooniline hispaania toit, mida täiendab kvaliteetne veinivalik. Siesta sõbralik ja külalislahke teenindus loob õdusa atmosfääri, kus nautida head seltskonda, maitsvaid jooke ja autentseid tapaseid. Eriliselt tasub silma peal hoida Siesta tantsuõhtutel, mis väidetavalt suudavad ka kõige kangemad puusad liikuma panna (vajadusel ühe kuni kolme cerveza abiga).

Vii mind sinna

Brewdog

Maailmakuulsast Brewdogi käsitööõllebaarist leiab eest 14 pöörlevat kraani ja rohkem kui 150 erinevat pudeliõlut üle maailma nii suurematelt kui ka väiksematelt õlletegijatelt. Hubane baar teeb koostööd ka paar ust edasi asuva Flammkucheni köögiga, mille valikus on mitmed erinevad pitsataolised foccaccia’d, mis sobivad ideaalselt kraanidest voolava käsitööõlle kõrvale.

Vii mind sinna

Chicago 1933

Manage silme ette 1930ndad, Ameerika Ühendriigid, Greta Garbo ja Marlene Dietrich… Just sellest meeleolust on šnitti saanud mõnus ja väljapeetud baar-restorani Chicago 1933, mille unikaalsus seisneb ennekõike selles, et see on Tallinna ainus meelelahutuskoht, kus seitsmel õhtul nädalas mängib elav muusika või toimuvad erinevad šõud. Muusika on vaid komplimendiks Chicago 1933 poolt pakutavale menüüle ja joogivalikule, millest leiab rahvusvahelist kööki, kauneid kokteile ja uhket veinivalikut.

Vii mind sinna

Om.house

Kui Aasiast inspireeritud restoran pälvib Tallinn Cocktail Week’i raames parima alkoholivaba kokteili tiitli, siis tead, et see koht juba teab, mida teeb. Täpselt selline Om.house ongi – avatud köögi ning põneva baariga koht, mis võtnud eesmärgiks ühendada oma gastronoomilisel rännakul nii Aasia maitsed kui ka meile tuttava lääneliku lähenemise. Olgu tellimuseks tasakaalus maitseprofiiliga Basil Smash või troopiline Smooth Bumbu elamus on igal juhul garanteeritud.

Vii mind sinna

Flamm

Otsid hubast ja meeldivat kohta, kus nautida head veini ja suurepärast seltskonda? Flamm on lihtsuse võlu selle kõige paremas tähenduses. Peamiseks tõmbenumbriks on Flammkuchen’id ehk Elsassist pärit imelised leegikoogid, mis valmivad otse sinu silme all tulikuumas ahjus. Neid hõrgutisi komplimenteerib läbimõeldud veinivalik, mis täiendab nii Flammkuchen’ite endi maitseid kui  pakub meeldejäävat maitseelamust peategelasena.

Vii mind sinna