Parimad veinisihtkohad
Tallinna südames

Rotermanni kvartal on tuntud oma unikaalse arhitektuuri, kunstigaleriide, kaupluste ja restoranide poolest. Tänu mõnusatele restoranidele ja hubastele veinibaaridele on Rotermanni kvartalist saanud ka veiniarmastajate meelissihtkoht, kuhu tulla nautima erinevate piirkondade veinielamusi.

Olgu teil plaanis tähistamist täis õhtu sõpradega või õdus kohting kaaslasega, need neli muljetavaldava veinikaardiga kohta on kindlasti külastamist väärt.

R14

Veinirestoran R14 on koht eheda toidu ja kvaliteetveini austajatele. See on koht, kus maitsed ja veinikooslused on tänu peakoka ja sommeljee koostööle harmoonilises kooskõlas. Muidugi aitab siinkohal kaasa, et restorani partneriks on Rein Kasela Veinituba, kelle hoolikalt valitud veinivalik on komplimendiks igale R14 Vahemere köögist inspireeritud roale. Kusjuures, R14 klaasiga müüdavate veinide nimekiri on sama pikk kui mõnes teises restorani kogu veinivalik! Lisaks pakub R14 soovijatele ka veinikoolitusi ja -degustatsioone ning võimalust meelepärane vein endaga kaasa osta.

Vii mind sinna

Time To Wine

2021. aastal Rotermannis esmakordselt uksed avanud Time To Wine, Time To Wine veinibaari teine projekt, on lühikese ajaga suutnud hõivata märkimisväärse positsiooni Tallinna veinimaastikul. Mis teeb Time To Wine’i eriliseks? Tänu veinidosaatoritele saab iga külastaja maitsta 24 erinevat veini erinevates hinnaklassides ja maitsekategooriates. Samuti kõrge kvalifikatsiooniga personal – sommeljeed, kes suhtuvad klientide soovidesse suure hoole ja tähelepanuga, tehes kõik endast oleneva, et pakkuda veinisõpradele uusi elamusi. Kiiduväärt on ka Time to Wine’i suupistemenüü, millest leiab igale veinile ideaalse gastronoomilise kaaslase. Time to Wine on ka mitmekordne võitja rahvusvahelistel konkurssidel ning pälvinud Star Wine List Awards võistlusel sellised tiitled nagu “Best By The Glass List in Baltics 2023”, “Best Long List in Baltics 2023”, “Best Sparkling List in Baltics 2023” ja “Grand Prix 2023”.

 

Vii mind sinna

Flamm

Otsid hubast ja meeldivat kohta, kus nautida head veini ja suurepärast seltskonda? Flamm on lihtsuse võlu selle kõige paremas tähenduses. Peamiseks tõmbenumbriks on Flammkuchen’id ehk Elsassist pärit imelised leegikoogid, mis valmivad otse sinu silme all tulikuumas ahjus. Neid hõrgutisi komplimenteerib läbimõeldud veinivalik, mis täiendab nii Flammkuchen’ite endi maitseid kui  pakub meeldejäävat maitseelamust peategelasena.

Vii mind sinna

Platz

Restoran Platz oma ajatus interjööris tekitab alati mõnusa tunde – päeval mõnusalt nähtavate paekiviseintega, õhtul õdusas küünlasäras. Kuid peamine on siiski see, mida pakutakse – Platzi hoolega läbimõeldud menüüst leiab alati midagi igale maitsele. Restoran on kõvasti panustanud ka oma veinikaardi koostamisele ja arendamisele – naturaalsete veinide nimekiri on pikem kui desserdimenüü, rääkimata vahuveini või klassikaliste valgete ja punaste veinide valikust. Seega ei saa pahaks panna, kui Platzi külastades tekib soov ka puhtalt niisama veiniklaasi taga juttu veeretada, vajadusel tunde ja tunde.

 

 

Vii mind sinna

Stalker

Kuigi Rotermanni Ajamajas end sisse seadnud kohvik-restoran-baar Stalker on ennekõike tuntud oma meeliülendavate kokteilide poolest, siis ka veinimaane ootab Stalkeris ees midagi erilist. Selleks on unikaalne veinimasin, millest valida endale sobiv joogipoolis eesootava õhtu nautimiseks. Seega, kui sina oled veinisõber, aga su kaaslane eelistab kokteili, või vice versa, siis Stalker on võtnud eesmärgiks hoolitseda hästi teie mõlema eest. Olgu lisatud, et valitud pokaalile saab kohapeal võtta kaaslaseks ka mõnusa õhtusöögi, et visiit liiga üürikeseks ei jääks.

Vii mind sinna