Kunsti, disaini ja ambitsioonikat arhitektuuri

Rotermanni kvartal on silmapaistva arhitektuuriga kui unikaalne vabaõhumuuseum või galerii, kuid tõeline kunsti-, disaini- ja arhitektuurihuviline leiab siit veel palju enamat.

 

Palmigalerii

Rotermanni Palmigalerii on tõeline troopiline pelgupaik kvartali südames. Selle avaliku galerii täidavad Viimsi Talveaiast päästetud ja uuele elule turgutatud lopsakad taimed, mida omakorda täiendavad vahetuvad fotolavastused ning eriilmelised näitused. Palmigaleriis on sisse seatud ka mugavad istumiskohad, mis teevad selle ideaalseks paigaks nii kunsti nautimiseks kui ka linnakärast põgenemiseks.

Vii mind sinna

PoCo

PoCo on Rotermanni südames asuv popkunsti muuseum. Esindatud on sellised ikoonilised kunstnikud nagu Warhol, Banksy, Koons, Haring, Basquiat, Kusama, Newton ja paljud teised. Kuna popkunst on iroonia, ühiskonnakriitika ja mõttemängu sümbioos, mis ei saa kunagi otsa, siis pakub PoCo oma galeriis nii popkunsti klassikat kui üllatab pidevalt millegi uuega.

Vii mind sinna

Gallery Cafe

Gallery Cafe on läbimõeldud kontseptsiooniga kohvik, mis seob endas kunsti ning gastronoomia. See on koht, kuhu tulla hommikusöögile, nautida lõunat või veeta õhtu arutledes kunsti teemadel. Kohviku seinu katavad vahetuvad moodsa kunsti teosed, mis loovad mõnusa õhustiku maitsva söögi nautimiseks. Lisaks on kohviku riiulid täidetud ka põnevate raamatutega, mida sirvida kohvi ja koogi kõrvale.

Vii mind sinna

Eesti Arhitektuurimuuseum

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aasta 1. jaanuaril dokumenteerimaks, säilitamaks ja teadvustamaks Eesti arhitektuuri ajalugu ja arengut tänapäeval. Täna on muuseumis püsivalt eksponeeritud maketikogu, andes läbilõike Eesti 20. sajandi arhitektuurist. Muuseum ise asub üle saja aasta vanuses Rotermanni soolalaos, mis on Tallinna üks silmapaistvamaid tööstusarhitektuuri näiteid. Muuseum on võtnud eesmärgiks tegutseda mastaapseltja pakkuda huviäratavat nii erialaspetsialistile, turistile kui koolilapsele. Lisaks püsinäitusele pakub muuseum palju hooajalisi näituseid. 

Vii mind sinna